آموزش کراتین صافی مو

آموزش کراتین صافی مو

کراتین مواد موجود در مو میباشد که باعث صاف و و درخشندگی مو میشود و به طرز طبیعی در موهای همه وجود دارد در برخی از موها مانند موهای فر یا مجعد کمتر و در موهای صاف بیشتر از این مواد موجود است.حالا ممکن است در طول زمان افراد فرایند های شیمیایی مانند رنگ و دکلره را روی موهای خود به دفعات زیاد و با مواد نامطلوب انجام دهند که باعث شود این کراتین موجود در مو از بین برود همچنین آب و رطوبت مو نیز صدمه ببیند و باعث شکنندگی و خشکی مو شود. حتی با استفاده زیاد از دستگاه های حرارتی مانند اتو مو و سشوار نیز ممکن است سلامتی مو و مواد مغذی مو از بین برود در نتیجه برای ترمیم و بازسازی این موهای آسیب دیده خدمات روش هایی در دهه اخیر رواج پیدا کرده است یکی از این روش ها انجام خدمات کراتین مو است که در این مقاله میخواهیم به شما اطلاعاتی درباره شیوه انجام کراتین مو بدهیم.

 

کراتین صافی مو

کراتین مو برای چه کسانی لازم است؟

به طور کلی دو نوع کراتینه وجود دارد . یک نوع کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند.  .این نوع کراتینه مانند ویتامینه کردن می باشد و البته اثر آن از ویتامینه محسوس تر می باشد. نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده ، خاصیت صاف کنندگی نیز دارد. به این نوع کراتینه اصطلاحا کراتینه برزیلی و گاهی نانوکراتین نیز گفته می شود. اگر شما تنها می خواهید آسیب دیدگی موهای خود را رفع کنید و خواهان موهای صاف و لخت نیستید کراتینه نوع اول گزینه مناسب شما می باشد. اما اگر خواهان احیا مو به علاوه صاف و ابریشمی کردن آن می باشید ، کراتین برزیلی انتخاب مناسب شما خواهد بود.

در انجام کراتین مهمترین عامل برای گرفتن بهترین نتیجه بعد از استفاده از مواد اورجینال و مرغوب اتوکشی میباشد اتو کشی علاوه بر اینکه باید با اتو مو مخصوص و با درجه حرارت استاندارد انجام شود باید با دقت و با حوصله تمام تکه ههای مو به دفعات اتوکشی شود تا مواد جذب مو شود و ماندگاری کراتین به نحوه اتوکشی بستگی دارد.

آموزش کراتین صافی مو

مراحل انجام کار کراتین صافی مو

  • با توجه به اینکه موادی که در محصولات کراتین موجب صافی مو میوشد فرمالید است و وجود بیش از اندازه ان برای مو مضر است در ابتدا باید موادی را برای کراتین کردن مو انتخاب کنید که نادازه مناسب و استانداردی از فرمالید داشته باشد.
  • پس از انتخاب مواد مناسب باید موها را دو مرتیه با شامپو مخصوص کراتین یا شامپو بچه بشویید این کار به دلیل باز شدن فلس های مو میباشد تا مو آماده پذیرش مواد کراتین شود.همچنین شما پس از کراتین با برخی مواد تا 3 روز نباید موهارا بشویید بنابراین موهارا خوب و به درستی بشویید تا تمیز باشند.
  • پس از شست و شوی مو ها در برخی از مواد ها باید موهارا کاملا خشک کنید و در برخی از مواد کراتین که هم عمل صافی و هم احیا انجام میدهند باید تا 20 درصد رطوبت روی مو بماند.
  • آموزش کراتین صافی مو

 

  • حالا مواد کراتین صافی مو را داخل ظرف پلاستیکی بریزید و موها را تقسیم بندی کنید موهارا به 4 یا 8 دسته تقسیم کنید و از پشت سر توسط یه شانه مخصوص کراتین مواد را با فاصله یک سانتی متری از ریشه مو به مو بزنید.پس از اینکه تمام مو هارا به مواد اغشته کردید برای موهای سالم تا 30 دقیقه و مو های آسیب دیده تا 45 دقیقه مکث کنید.
  • در این مرحله باید موها را با سشوار خشک کنید و بعد از آن با اتو مخصوص لایه های نازک مو را بین 8 تا 12 بار اتوکشی نمایید.
  • در برخی از مواد ها پس از اتو کشی میتوانید موهارا بشویید و در برخی نباید این کار را بکنید به دستور العمل هر مواد دقت کنید.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما